Momenty, které vedly ke vzniku projektu

 
vylet

Výlet

Jedeme na Šumavu. V autě 2 děti, 88mi letá babi a já. Na cestě jsme už dlouho a já tak nějak tuším, že by bylo fajn zastavit, udělat pauzu, protáhnout se, provětrat děti, něco pojíst… Ale kde? „Mamíííí, kdy už tam budeeeem?“ Projíždíme městem, které neznám, a mně benzinová pumpa ani parkoviště u obchoďáku nepřijdou jako to pravé.
�

Dovolená

V létě jsme s rodinou (děti tehdy 7 měsíců a 3 roky) absolvovali dovolenou na Moravě v oblasti, kterou jsme vůbec neznali. Pobyt jsme si chtěli užít, jezdit na výlety, vidět a zažívat to, co u nás nemáme. Nechtěli jsme rekreaci jen prožít v penzionu, ač by byl sebekrásnější. Program jsme formovali dle starší dcery. Ptala jsem se v informačních centrech po doporučení aktivit – bez valné odezvy. Strávila jsem hodiny a hodiny na internetu, než jsem se zorientovala, objevila možné tipy a vytvořila denní plán.
karnevalKarnevaly

Počátek roku = doba karnevalů, masku máme připravenou, jsme natěšené, ale nemocné. Nevadí, prošvihneme ten nejbližší, tak holt vyrazíme někam dál… Ale kam?
vikendove zazitky

Víkendové zážitky

Víkend co víkend přemýšlíme, co podnikneme, kam pojedeme na výlet, co kde prozkoumáme. Ne pokaždé se nám chce toulat po lese nebo utrácet nemalé částky za návštěvu placených aktivit. Zažít něco chceme i my dospělí. Stále si hrajeme na jednom hřišti, chceme poznat nová, ale neumíme je najít.
baby-friendly-e1470076045770

Baby friendly místa – děti vítány!

Občas bych se ráda potkala s přáteli, kteří mají nebo i nemají vlastní děti. Já je mám a v převážné většině je beru s sebou, protože ani jiná možnost není. Kdo má malé děti, ví. Ty mé zrovna nepatří mezi ty, co najdeš tam, kde je posadíš… Byla doba, kdy jsem prakticky mezi lidi nechodila, protože to nebylo technicky proveditelné.
za pamatkami

Za památkami

Strašně ráda bych se svojí 3,5 letou dcerou absolvovala prohlídku hradu nebo zámku, zrovna máme období princezen… Ale prostě do toho nejdu… Opovržlivé pohledy ostatních návštěvníků kochajících se epesní architekturou zatímco mé dítě má potřebu si všechno osahat, všechno okomentovat nebo se na všechno optat, hlavně na to, kde jako jsou ty princezny a králové, mi za to nestojí… A jestli někde nějaké dětské prohlídky jsou, byť aspoň okostýmované, tak o nich prostě nevím… Jedete na výlet… třeba na hrad… oběd… a co dál?
mistni akceMístní akce

Sedím večer unavená u facebooku, jen tak tupě zírám a scrolluji… A hele, kamarádka se svými dětmi absolvovala super dětský den na sněhu v nedalekém lyžařském areálu… DOPAĎOUS!!! Proč jsme o tom nevěděli?

Cestovní trable

V autě 3 ženský - já, starší dcera 3,5 roku a mladší 15 měsíců. Kufr plný, venku – 9°C, cítím bobek… Následuje řev té mladší…
Top