Mapované položky

Při vkládání jednotlivých entit mějte prosím vždy na mysli základní pravidlo, tedy to, že daný vklad má SMYSL A UŽITEK PRO RODINY S DĚTMI! DĚKUJEME.

V tuto chvíli v mapě můžete najít a zároveň i přidávat následující položky:

Hřiště

Dětské veřejné hřiště, které je přístupné zdarma.

Sportoviště

Veškeré sportovní plochy, které jsou uživatelům k dispozici zdarma, např. fotbalové hřiště, hřiště na volejbal, nohejbal, pétanque, pozemní hokej, basketball, dopravní hřiště, kurty, stůl na ping-pong, kynologický areál, lezecká stěna na bouldering, skatepark a další.

Veřejné WC

Mobilní toalety v parku, WC v obchodních domech, nádražích, v metru, informačních centrech…

Kojící koutek

Místnost, koutek, křeslo či lavička pro klidné a pohodlné nakojení, nakrmení a většinou i přebalení miminka.

Přebalovací pult

Prostor pro přebalení miminka, často se nachází v blízkosti toalet či kojících koutků.

Zdroj pitné vody

Veřejné fontánky na náměstích, promenádách apod., toalety s pitnou vodou např. na omytí ovoce nebo třeba informační centrum, kde lahev s vodou natočit nechají.

Piknikové místo

Některá města mají oficiální prostor pro uspořádání pikniku, grilování nebo třeba jen obyčejné místo se stoly, lavicemi a odpadkovými koši, často i zastřešené. Jinde bývají obdobná zastavení pro odpočinek a načerpání sil na cestách u silnic.

Veřejné ohniště

Tedy bezpečné místo, kde je v souladu s místní vyhláškou možné za splnění předem daných podmínek rozdělat oheň a opéci špekáčky.

Veřejné koupaliště

Veškeré vodní plochy, které jsou určeny ke koupání např. vodní nádrž, přehrada, lom, rybník, přírodní koupaliště, městské koupaliště, veřejný bazén, plovárna, aquaparky…

Místní rarita

Zde máme na mysli výjimečná a zajímavá místa, která běžně nebývají zanášena do mapy, ale stojí za povšimnutí nebo návštěvu a zároveň jsou využitelné zdarma, jsou jimi např. venkovní šachovnice, dřevěné sochy v lese, lesní bary (ty sice zdarma nejsou, ale jsou velmi vzácné a nápad se nám líbí), veřejné ledničky, knihobudky, bludiště, mikrovlnky…        

Vyper plenu

Rodiny, které používají k přebalování látkové pleny či spřízněné duše s touto ideou souznící, jež poskytují za předem domluvených podmínek během Vašich cest po Čechách vlastní pračku, sušičku, balkon nebo sušák.

Restaurace

Restaurace, kde jsou děti vítány, které disponujícími prostory či „vybavením“ pro děti ať už jsou to hračky, omalovánky, stavebnice, skluzavka apod., přičemž židličku pro nakrmení batolete a nekuřácký prostor považujeme za standard.

Ubytování

Hotely, penziony, chaty, farmy – Ubytovací zařízení podporující pobyt rodin s dětmi, které má k dispozici vnitřní vybavení pro děti, venkovní nebo oboje.

Dětské koutky, herničky, rodinná a mateřská centra

Doplňková místa, která zpestří program rodin, podporují setkávání maminek, poskytují prostor ke hraní při nepřízni počasí, disponují hlídací službou, nabízí vlastní program, kroužky, dětské akce, vzdělávací a volnočasové aktivity pro děti i rodiče..

Placená hřiště, sportoviště, koupaliště, bazény

Hřiště s aktivitami dostupnými za úplatu. Jedná se například o dopravní hřiště či ta, která půjčují speciální vybavení, jako jsou autíčka, motokáry, koloběžky, segway, … Do kategorie placená sportoviště spadají sportovní plochy a sportovní aktivity, které jsou rodinám k dispozici za poplatek, např. dopravní hřiště, lezecké stěny, plavecké bazény, kurty, kluziště či placená koupaliště… Prosíme nezařazovat fitness kluby, sportovní kurzy, otevřené hodiny apod.

Zábava

Do této sekce spadají veškeré zábavní aktivity za úplatu. Jedná se o stálé expozice poskytující různorodé typy zábavy pro děti či celou rodinu. Jejich kategorie budeme postupně tvořit. Jedná se o aquaparky, bludiště a labyrinty, bobové dráhy, botanické zahrady, galerie, hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kostely, hvězdárny, planetária, jeskyně, jízdárny, lanové parky a lanové dráhy, laser game, muzea, podzemní chodby a katakomby, rozhledny a věže, únikové místnosti, vodní parky, skanzeny, westernová a indiánská městečka, zábavní centra, zooparky, zoologické zahrady a zookoutky apod.

Půjčovny

Půjčovny, které svým zaměřením mohou obohatit, zpestřit nebo usnadnit rodinné dovolené a výlety. Patří sem půjčovny sportovního vybavení a zážitkových doplňků jako např. půjčovny kol, odrážedel, koloběžek, vozíků za kolo, dětských sedaček na kolo, lodí, raftů, lodiček, šlapadel, paddleboardů, nosítek a šátků, lyží, snowboardů, sněžnic, bruslí, čtyřkolek, segway, stanů, horolezeckého vybavení, grilů apod.

Zvířátka

Někdy jako cíl nebo aspoň zpestření výletu stačí opravdu málo. Víte o pěkném místu, kde jsou k vidění kozy, ovečky nebo třeba lamy a pštrosi? Znáte park, kde se procházejí pávi nebo pakoně? Dejte nám o nich vědět! I když třeba nebudou cílem výletu, tak jej zajisté dětem zpestří! Hlavně těm malým!

Již nyní připravujeme další možnosti filtrace či vkládání nových položek:

hristepisek

Hřiště s pískovištěm

Dětské veřejné hřiště s pískovištěm, které je přístupné zdarma.
koctrasa

Kočárkosjízdná trasa

Trasa pro krásnou procházku v ideálním případě přírodou či příjemným prostředím, kterou je možné absolvovat s běžným dětským kočárkem či na odrážedle bez obav o újmu na vozidle.
stezka

Naučná stezka

Značená turistická trasa, která zajímavou a zábavnou formou seznamuje návštěvníky s kulturními, přírodními, historickými či archeologickými zajímavostmi okolí. Naučnou stezku většinou charakterizuje soubor informačních tabulí nebo úkolů rozmístěných v rámci trasy.
reskoutek

Restauraci s hracím koutkem uvnitř

naleznete pod touto ikonkou.
reshrist

Restaurace hřišťátkem ve venkovních prostorech

poznáte takto.
Top