Krev toulavááá, svá kouzla mááá… CIRKUS HUMBERTO a jak se nám líbilo

IMG_20171106_074756_784 (2)

Tato recenze nechť slouží těm, kteří návštěvu cirkusu zvažují. Není její ambicí býti startem pro diskusi o vhodnosti cirkusů a zvířat v nich chovaných. Pěkně prosím, máte-li na jazyku jedovatý, kritický, proticirkusový komentář vyplivněte jej a užijte si fajn den bez hněvu. A nebo si založte vlastní vlákno a tam popusťte uzdu své vášni, ju? Díkéééés!

IMG_20171105_180107

Táta: Dva dospělé a dvě děti na galerii.

Paní pokladní: 960,- prosím.

VSTUPNÉ

Tedy pokud nefrčíte na Slevomatu, to byste jako čtyřčlenná rodina koukali celkem o 124 kaček levněji. Jenže to zas nemůžete o víkendu a ani do lóže, že jo… Je-li vám míň než 2, pak koukáte úplně zadarmo.

Zdá se vám to dost? Hele, já to vidím asi takhle následovně…

 

OTEVÍRAČKA

Vyrazili jsme na nedělní listopadové představení od 3. Ten den to bylo už druhé představení. Cirkus aktuálně kempuje v Krči naproti Thomayerově nemocnici. Zaparkovali jsme v pohodě a zdarma „přes ulici“ právě poblíž nemocnice. Otevíralo se hodinu předem. Přímo do šapitó jsme byli vpuštěni ve 14:30. Čas mezi jsme spolu se zhruba stovkou dalších čekali v krytém „předšapito“. Super, že ne třeba na dešti, škoda, že je povoleno v tomto prostoru kouřit. Při čekání si můžete kromě občerstvení koupit třeba cukrovou vatu, popcorn, pití, klaunský nos nebo svítící blikátko (120,- až 150,-).

 

POSEZENÍ

Samotné lev2šapitó má kapacitu až 1100 míst, uvádí, že 200 z nich je v lóžích. Venku bylo 12°C. Ze začátku jsme seděli v zimních bundách, později už jen v mikinách a nakonec i v tričku, prostor je vytápěn a bylo to znát.

Odpolední představení bylo zaplněno odhadem z více než jedné třetiny. Chcete-li ale luxusní místa v první řadě lóže, buďte na místě včas, byl o ně zájem. Systém místenek zde není, tedy kdo dřív přišel, ten si namlel lepší pozici. My volili poslední řadu galerie, která je vyvýšená. Volných míst bylo spoustu, mohli jsme přesedat. Příště si tu lóži ale dáme. Ono kdy jindy budete mít možnost koukat na pupek lva fakt z metru… Vstupenku do lóže si můžete předem rezervovat na 723 403 175 (info z webu), konkrétní místo tuším ale zamluvit nelze. Představení bude odehráno při minimálním počtu 60ti osob.

Toalety jsou umístěny v maringotce mimo šapitó. Všechna čest, s ohledem na možnosti byly krásně uklizené a navoněné. Takže vyčůrat, napít a jdeme na to!

 

PROGRAM

Hned v úvodu představení budete vybídnuti, že fotit lze pouze bez blesku (víme ;), že jo), natáčet a kouřit prosím nee. Doprovodné fotky nemám dobré, se tmou si můj milý telefon neporadil.

Program je obstojně nadupaný. Celé představení mělo rychlý spád. Klobouk dolů nejen před účinkujícími, ale i před hbitou technickou podporou. Dokonce i klaun byl fakt vtipnej. Člověk neměl pocit časových „vycpávek“ a zbytečného natahování. Prostě to tam sázeli číslo za číslem jak Baťa cvičky. Kromě artistických a akrobatických kousků jsme viděli lvy, velbloudy, lamy, koně, zebry, slony, pudly a medvědy. Na webu mají uvedené i lachtany… Ale kde je jim konec, to fakt netuším. Ve zvěřinci jsme zahlédli ještě opičky, asi měly trému, páč nevystupovaly.

PŘESTÁVKA

Představení trvá 2,5 hodiny, které jsou předěleny 15ti minutovou přestávkou. 3letý čertík to zvládnul, i když ke konci už to na ní možná bylo dlouhé, ale to je spíš povahou.

Během přestávky můžete navštívit za 40,- korun na jednoho člobrdu místní zvěřinec. Starší a zodpovědnější zvládnou bez rodičů. Zvěřinec mám doma a myslela jsem si dost velkej. Ale když už jsme tady… Jeho návštěvou nejen že podpoříte jeho provoz, ale uvidíte pěkně po kupě velbloudy dvouhrbé, jednohrbé i bezhrbé a při troše štěstí si pohladíte třeba slona, poníka nebo kozu. Medvěda jsem zakázala.

Za 50,- koupíte pytlíček s krmením pro slona. Prosímvás, selský rozum použijte i v cirkuse! Asi hodinu jsem pak v autě zhruba 24x dokola vysvětlovala, že ten pán, kterej vybízel vnučku, ať slonovi šoupne bonbon, co dostala po obědě, neměl tak úplně pravdu…

Ze zvěřince jsme odcházeli poslední… „Pojďte, pojďte, nebo si vás tu necháme!“ Zpoza mých zad zaznělo dvojhlasné: „Joooooo!“

Když nezavítáte ani do zvěřince ani zaplnit své žaludky, pak můžete do fronty na fotografii se slonem (nevím za kolikjizda).

Teď chvilku vážně. Všem nám asi v hlavě zní takový to „zvířata do cirkusu nepatří“, „je to jen týrání“, „chudáci malí“ apod… Osobně jsem byla hodně a hlavně velmi mile překvapená v jakém stavu zvířata jsou.  

Po představení si robátka můžou projet dvě kolečka kolem manéže na poníkovi (30,-) nebo na velbloudovi (50,-). Jako upřímně… záviděla jsem jim. Já ještě nejela, a kdyby mi to nebylo blbý, svezu se na velbloudovi taky…

 

SUMA SUMÁRUM

sl

BOŽÍ! FAMÓZNÍ! EPESNÍ!

V podstatě jediné, co jsem čekala pojaté trošku jinak, bylo „velké finále“. Hádala jsem, že půjde o TOP kousek představení, ale prakticky šlo o děkovačku vystupujících. Holt každý máme jiné představy.

Byť jsme tam ve finále nechali necelých 1300,-, tak to za ten zážitek a za ty jiskřičky v očích dětí FAKT stálo!

Pořád se vám to celé zdá za dost kaček? Tak vemte ty svý malý žoužely aspoň na kukačku na slony ;), jak se pasou mezi paneláky.

Jo… A pokud náhodou v Humbertu najdete náš dudlík… tak nám ho prosím nevracejte, jo?

Ještě nějaké dotazy? velka@bzunda.cz

 

S ODSTUPEM

O týden později… Jsme zalezlé v posteli a marodíme. Znovu probíráme tématiku cirkusového dění, život zvířat v přirozeném prostředí a v zajetí, nevhodného krmení a tvrdého tréninku. Pak že na tom nic edukativního IMG_20171105_171716_HHTnenajdeme… Pouštím první díl Cirkusu Humberto, ať holky vidí, co za tím vším stojí, a nostalgicky vzpomínám na svou dětskou platonickou lásku k malému Vaškovi.

 

A JAK TO S CIRKUSEM MÁM JÁ?

Jako dítě jsem je milovala, prožila jsem nádherná představení a ten WAU pocit si nesu dodnes. Mé dospělé já, které už ví o trošku víc, zná ta „proti“ a moc nesouhlasí. Jsou to děti, mluvili jsme o tom, jak se věci mají, a i tak si to chtěly užít. Jejich dospělé já si udělá názor vlastní.

 

Bžundibára, hysterická máma dvou princezen, co nic neumí (ani vařit) a málo kdy jí uvidíte namalovanouandel

www.facebook.com/bzundajevsude

instagram: bzunda.je.vsude

 

Napsat komentář

Top