Fotoobraz pro babi Mílu od Saal Digital

IMG_20170702_130842

Minule jsme u Saal Digital testovali fotoknihu. Pro referenci jak nám to šlo, mrkněte sem. Druhý testovací pokus patřil fotoobrazu. Čistě narcisticky jsme si na něj šoupli zase sebe :-D.

Program a prostředí pro tvorbu fotoobrazu jsme znali již od minula (to že není třeba stahffffovat program do PC, ale lze fotoobraz vytvořit i online přímo na stránkách, jsme se dozvěděli tuším až z recenzí našich známých). O to to teď bylo jednodušší a rychlejší. Trošku taky proto, protože jsme pracovali pouze s jednou fotografií, takže vlastně „šup šup“ a bylo… Obrazně řečeno. Ono těch věcí, které okolo toho musíte vymyslet je o píď víc, třeba jestli chcete obraz se závěsnými úchyty nebo bez, případně z jakými, zda preferujete fotoplátno, pěněnou desku nebo akrylátové sklo, potřebujete vymyslet velikost a tak. Je dobré si dopředu dát nějaký finanční strop, člověk by toho jinak navymejšlel hodně, co potřebuje, že jo.

Pod mnohými názvy materiálů jsme si jako laici prakticky nedokázali nic představit, ale to je o zkušenosti. Uvítala bych v popisku přiblížení výhod jednotlivých materiálů, porovnání rozdílů, vhodnosti a doporučení kdy a za jakým účelem který typ zvolit. Pak by můj atribut pro rozhodování mohl být jiný než finální cena.

Praktickým shledávám, že je možné navolit si individuální velikost obrazu. Což je paráda, když třeba fotografii ořezáváte a ona najednou nesedí do běžných rozměrů. Pravda, i cena je pak upravena, neb i výrobní náročnost individuálních požadavků je určitě vyšší, ale tak to bývá všude.

Super je i funkce zkontrolovat projekt, která může upozornit na případné chyby.

Snad jediný problém celého procesu nastal ve chvíli, kdy jsme si připravený obraz chtěli pro kontrolu převést na náhled v pdf, to nám program „spadnul“ a museli jsme začít znovu. Prý (dle táty) to mohlo být zapříčiněno chybou našeho softwaru. Nechť mi ITbůh odpustí, osobně nemám tucha, proč se tak dělo. To samé se nám stalo i u tvorby fotoknihy, jako všude platí průběžně ukládat, ukládat, ukládat.

Co jde opravdu IMG_20170702_130812šupšup“ je samostatné vyřízení objednávky spolu s dopravou. Již podruhé smekám nad rychlostí německých sousedů.

Na velký placatý balíček a celkový výsledek jsme se těšili jak vepř na drbání. A taky jsme se těšili, jak se vlastně bude babi s dědou líbit. Na rozbalení jsme si museli chvilku počkat do narozeninového setkání, ale stálo to za to. Spokojenost na všech frontách. Už nám doma pár fotoobrazů visí, tenkrát jsme tiskli na fotoplátno. Tuším proto, protože to bylo v módě. Pěněná deska sice zní míň sexy, ale líbí se nám víc! Tisk obrazu perfektní, barvy ostré, pěněná deska lehká i při větším rozměru, vše pečlivě zabaleno do několika vrstev, doba doručení excelentní. K balíčku jsme měli přiložené i gumové „ťuflíky“ pro dorovnání nerovnosti zdi, tichý dosed a zábraně proti poškrábání (tak jsem si to vysvětlila já, na co opravdu jsou prakticky netuším).

Do kuponu na 1400,- jsme se krásně vešli i s dopravou a nedočerpali jsme jej celý. Pravda, měnili jsme kvůli tomu objednávku. V původní verzi jsme měli doplácet tuším 8,- Kč, ale pro platbu kartou je minimum 30,-. Vzdali jsme to a ubrali na našich požadavcích. Stejně jako u minulé zkušenosti i přes vyšší cenu mohu upřímně a bez špatného svědomí doporučit. Ještě jedenkrát děkujeme!

Chcete si taky udělat svůj názor? Zkuste využít právě probíhajících akcí produkt za recenzi – „Otestujte fotoobraz s kupónem 1400 Kč!“, nebo raději fotosešit a fotoknihu?

PS: Babi, nekoukej! Vánoce se blíží, musím prověřit, jaké mají v nabídce fotokalendáře, ty se u nás jako dárek osvědčily ;).

PS2: PS: Mé shrnutí není reklamním textem. Recenze je mým osobním pohledem na věc, který nijak nekoresponduje s prodejní politikou společnosti Saal Digital. Recenze by nebyla jiná, pokud bych si produkt platila sama. Připouštím odchylku dle aktuálního rozpoložení, nálady, míry dětí za krkem, počasí či poryvu větru.

andelBžundibára, hysterická máma dvou princezen, co nic neumí (ani vařit) a málo kdy jí uvidíte namalovanou

www.facebook.com/bzundajevsude

instagram: bzunda.je.vsude

Napsat komentář

Top