FAQ

1Jaké položky je možné v mapě aktuálně nalézt a vkládat? Plánujete ještě nějaké další? Co když se mi nepodaří můj vklad zařadit?
Soupis všech aktuálních ikonek spolu s jejich popisem najdete v sekci „Mapované položky“. Ano, plánujeme rozšiřovat mapované položky a to především směrem, který naznačí uživatelé webu. BŽUNDAtým nenapadne vždycky všechno, hned, správně a na první dobrou, proto budeme postupně ladit „za provozu“. Pokud nevíte, jak Vaši položku zařadit, nebojte se zeptat na velka@bzunda.cz nebo pomocí kontaktního formuláře, případně využít kolonku „jiné“. Zbytek doladíme během schvalovacího procesu.
2Musím se registrovat, abych mohl vkládat?
Ano prosím. A to z několika důvodů. Hlavním důvodem je bezpečnostní aspekt – vkládáním položek na základě registrace předejdeme spamování ze strany robotů i poťouchlých uživatelů vtipálků. Vklady do mapy procházejí schvalovacím procesem. Možnost ověřování nejasností – praktické hledisko - můžeme se na Vás pak obrátit s dotazem, pokud nebude něco u Vašeho vkladu jasné – např. se uťuknete v GPS a hřiště z Poděbrad se bude promítat do Německa. Dále pak budete moci soutěžit, editovat jednotlivé položky, přidávat komentáře, zanechávat stopu a především sbírat BŽUNDÍKY. Navíc registrované uživatele plánujeme pravidelně informovat o akcích z jejich okolí. Na podzim tohoto roku chystáme spuštění informačního e-mailingu o dětských akcích a akcích pro dospělé týkajících se dětí. Dle zvolených oblastí Vás budeme v pravidelných intervalech informovat o dění ve Vaší blízkosti, akce rovněž budou zobrazené v mapě. Email s informacemi o akcích v okolí obdržíte 1x za 14 dní a to vždy o dění 30 dní dopředu. Registrace zabere jen chvilku. Z odběru informačního newsletteru je samozřejmě možné se kdykoli odhlásit.
3Vložil jsem hřiště a není zobrazené v mapě. Udělal jsem něco špatně?
Pravděpodobně ne. Všechny vklady nebo editace procházejí před promítnutím do mapy logickou kontrolou. Mějte prosím strpení, věříme, že položka se v mapě objeví maximálně do dvou dnů od jejího vložení.
4Myslím si, že by se hodilo do mapy zařadit položku, pro kterou aktuálně nemáte vytvořenou kategorii.
Super! Napište nám o tom, prosím! Zvážíme, zda je smysluplné a užitečné dané objekty mapovat, a zároveň zda jsme schopni obsáhnout je v rámci celé ČR. Pokud ano, pak velmi rádi zařadíme!
5Jakým způsobem ověřujete pravost uvedených údajů?
Není v našich silách všechna místa překontrolovat osobně. BŽUNDA je komunitní web tvořený Vámi všemi, tedy i Vy můžete potvrdit pravost uvedených údajů. Navštívíte-li místo z BŽUNDAmapy a údaje s realitou sedí, pak neváhejte a zanechejte v informačním okénku svoji STOPU obdobným způsobem, jako třeba na facebooku dáváte jednotlivým příspěvkům „like“. Ve chvíli, kdy položka nasbírá stop 5, pak ji lze považovat za prověřenou. Zároveň z červené = NEPROVĚŘENÉ stopy se s přibývajícími návštěvami stane zelená = NÁVŠTĚVNÍKY PROVĚŘENÁ stopa. Nesouhlasí-li uvedené údaje, dejte nám o tom prosím vědět.
6Jedeme na dovolenou do zahraničí. Můžeme vkládat i položky mimo ČR?
Prakticky vůbec nejsme omezeni hranicemi, tedy ANO, super a DĚKUJEME MOC! Je mnoho rodin, co s dětmi cestuje a uvítá informace i mimo ČR. Jen zahraničním aktivitám se projekt jako takový bude cíleně věnovat až v budoucnu, tedy pro tuto chvíli to bude aktivita uživatelů.
Top