Co nám to tu vyrostlo? Lezecké centrum Čestlice – ano nebo ne?

IMG_20170726_140550

Žirafu u dálnice alias Funpark Žirafa zná snad asi každý. Jen 50 m přes přidružené parkoviIMG_20170726_135437ště vyrostl další prostor, kde si neodrostlíci můžou směle testovat své hranice, dovednosti nebo třeba sklon k závratím. Na Bžundě ho najdete tu.

Lezecké centrum Čestlice, nová nabušená paráda pro odvážné. Ta naše pětiletka tam nutně potřebovala. Dokonce tak nutně, že byla ochotna utratit SVÉ VLASTNÍ PENÍZE! Nebylo to žádné drámo – 100,- pokud míříte i do Žirafy a 150,- máte-li chuť okusit jen lezení. Ušetřit můžete ještě o kousek víc, pokud si na Slevomatu zakoupíte patřičný voucher.

Před vpuštěnIMG_20170726_140330ím lezce na obří průlezku dostane dotyčný „kšíry“, helmu a patřičné zaškolení. Jeho rodič nebo jiný odpovědný zástupce, asi aby mu to nebylo líto, vyfasuje 2 A4 provozního řádu (na konci článku), jež následně stvrdí svým podpisem (pozor, propiska tu má stejnou váhu jako krev). Ten převážně hovoří o převzetí veškeré odpovědnosti rodičem.

A jde se na věc. Nebojsové po cestě přelézají a prolézají různé tvaryIMG_20170726_135647 překážek zavěšených na lanech. Ve finále se spustí dolů po tyči jako opravdoví hasiči. Po celou dobu pobytu na průlezce jsou děti jištěny, obavu o bezpečnost naší opice jsem osobně neměla. V prvním patře si jistící lano v kolejničce popostrkávala sama, v druhém ji jako správné dámě pomohl sympatický mladík (zamilovat se nestihla, doufám!). Naše žába tedy absolvovala celou trasu v doprovodu personálu. Přiznávám, že si nejsem jista, zda je to při větším počtu návštěvníků běžná praktika nebo jsme jen měly štěstí, páč já souběžně fotila a sundavala to druhé mladší šídlo. Nejsem si jista, zda bych psychickou podporu do druhého patra zvládla.

Provazová část je určena pro věk od 4 let. Naše pětiletka prosvištěla 2 patra, do kterých mohla, přibližně za 7 minut. Na poslední 3. patro si musí ještě rok počkat, to je až od 6ti. Dalších 5 minutek strávila na lezecké stěně, rovněž tak v doprovodu jistícího personálu. Pak si ještě prolezla oba zavěšené proplétané koše (tam mohla opakovaně a neomezeně) a asi dalších 15 minutek poskákala v nafukovací lodi a druhém nafukovacím „bobku“ se skluzavkou.

Další „kolo“ lezení už ale v ceně nebylo. To se ale dopředu nikde nedozvíte. Nebo jako matce po pěti letech na mateřské vám to jednoduše nedocvakne. No posuďte z ceníku sami. Ono to nejspíš předvIMG_20170726_101927ídatelné je, do běžného lezeckého centra předpokládám, že je rovněž vstup na jedno prolezení trasy a ne na půl dopoledne. Na druhou stranu je to velmi matoucí, do sousedící Žirafy můžete celý den i opakovaně dovnitř a ven, nikdo vás neomezuje.

Na přelomu zimy a jara jsme viděli tuto průlezku sestavenou uvnitř funparku a už tehdy jsme se natěšily. Později došlo k jejímu rozebrání a přesunu ven. Osobně mi to vnitřní umístění přišlo smysluplnější a vhodnější, leč provozovatelé zajisté mají patřičné důvody svého rozhodnutí.

Suma sumárum – z lanového lezeckého prostoru jsme byly nadšené obě – dcerka i já.

Z času v něm stráveným už o poznání méně.

Nedá mi to a písnu moji zpětnou vazbu přímo provozovateli. Stačí změnit formulaci v ceníku a „aspoň vím, do čeho jdu“. 😉.

Jo ještě jsem zapomněla zmínit, že je tam pískoviště s vybavením… Za naší přítomnosti s ohledem na předchozí počasí mokré a prakticky nepoužitelné…

Napíšete nám vaší zkušenost?

andelBžundibára, hysterická máma dvou princezen, co nic neumí (ani vařit) a málo kdy jí uvidíte namalovanou

www.facebook.com/bzundajevsude

instagram: bzunda.je.vsude

IMG_20170726_101918 IMG_20170726_101922

Napsat komentář

Top